MÖBLER / Soffor / Soffa 14188169
nr 1418 8169
Kerstin Hörlin-Holmquist
(1925-1997), Sverige
Soffa, "Paradiset", Triva-serien för NK Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal, grön textilklädsel, skyltmärkt. Bredd: 180cm
Kondition: slitage, skador
Kerstin Hörlin-Holmquist, svensk möbelformgivare född 1925, död 1997.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 september 2021
kl 19:31:05
12/9 22:37:05
100 kr
13/9 18:12:13
Kerstin Hörlin-Holmquist
Läs mer om Kerstin Hörlin-Holmquist